top of page
FOTOKURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY

Nebaví vás pročítat manuály k foťáku a číst si různé články o focení? Stále tápete v nastavení fotoaparátu? V tomto kurzu vás jednoduchou a srozumitelnou formou seznámím s problematikou expozičního času, clony, ISO, kompozice a dalšími důležitými věcmi, které jsou nezbytné k vytvoření hezkých fotografií. Vše si ihned společně vyzkoušíte v praxi. Objevíme  nejen kreativní možnosti práce s clonou nebo expozičním časem. V závěru kurzu si ukážeme základní práce s úpravou fotek na počítači.

Kde?

V mé pracovně
(Povídat si a fotit budeme uvnitř i venku)

Hrušovany u Brna, 664 62

 

Kdy?

v neděli 10.3.2024

od 13:00 do 17:00 

 

Cena

1 200Kč 

Platba předem na účet.

(V případě, že se nebude moct dostavit,
můžete
 za sebe poslat náhradníka)

Co se v kurzu dozvíte?

  • Co je to zrcadlovka, její výhody oproti kompaktům

  • Čas, clona, citlivost ISO a jak to všechno spolu funguje.

  • Správné používání polo-automatických expozičních režimů P/S/A a manuálního režimu M.

  • Základní pravidla kompozice fotografie.

 Společně se naučíte lépe používat Váš fotoaparát!

Budeme mít i hodně praktického focení, ať si vše vyzkoušíte.

Kurz je koncipován pro malou skupinku zájemců (zpravidla 5) a tím je garantován osobní přístup. 


Co budete potřebovat?

  • Kurz je určen především pro majitele digitálních zrcadlovek nebo kompaktní fotoaparátů s manuálními expozičními režimy (P, Av, Tv, M).

  • Pár kusů zrcadlovek na kurzu bude k zapůjčení (v četně příslušenství). 

  • Nezapomeňte nabitou baterku a dostatek místa na kartě. Přibalte klidně i příslušenství k foťáku a manuál.

  • Něco na zapisování poznámek.

  • Drobné občerstvení bude zajištěno.

Kdo fotokurz povede?

Jsem fotograf ze Židlochovic. Fotím svatby, rodinky, páry, portréty ale i reportáže z různých akcí.  Focení se věnuji přes 7 let. 

Zkušenosti účastníků minulých kurzů

122002729_3082792858493930_353216911319741913_n.jpg

Ondra

Časově jsem dost vytížený, a tak jsem ocenil Martinovu pomoc už s výběrem zrcadlovky, kdy mi velmi efektivně představil možnosti trhu a výhody / nevýhody jednotlivých modelů. Stejně tak jsem uvítal, když jsem se dozvěděl o jeho kurzu fotografování pro začátečníky, neboť jsem byl zvyklý jen "cvakat" na přednastavené scény a nechtěl jsem strávit na internetu hodiny studováním, jak správně nastavovat všechny parametry při focení na manuální režim. Martin mi pochopitelnou formou vysvětlil vzájemnou provázanost ISO, času a clony a vše jsme si na mém fotoaparátu prakticky vyzkoušeli. Popovídali jsme si i o dalších možnostech nastavení konkrétního přístroje, kompozici a základech upravování. Při mém příštím focení už jsem se skrze objektiv díval docela jinak a i na výsledku to bylo hodně znát! Jsem rád, že mi Martin mohl předat špetku svých mnohaletých zkušeností a už se těším na další příležitost setkání, třeba při společném focení v terénu.

400194383_10222475775114791_75645485967541333_n.jpg

Po delší době, co amatérsky fotím, bylo příjemné najít si čas na podrobnější povídání o tom, co foťák umí a jaké jsou jeho možnosti, založené na zkušenosti pokročilého fotografa. K manuálu si doma nesednu a ani se ho nezeptám na to, co mě zrovna zajímá. Užitečné shrnutí důležitých a užitečných věcí. Děkuji.

Míša

bottom of page