top of page

JAK SE OBLÉKNOUT NA FOCENÍ
 

Určitě je důležité promyslet si, co si obléct, a jak sladit barvy. Výběr oblečení totiž hraje důležitou roli na výsledných fotografiích. Sice neexistuje univerzální jednoduché pravidlo, ale může vám pomoci několik tipů.

 

Nejdůležitější je, abyste se v oblečení cítili pohodlně a aby to byl váš styl. Nemusíte mít všichni na fotografiích stejnou barvu nebo dokonce stejné oblečení.

 

Určitě se vyvarujte příliš jasným barvám (neonovým, výrazně zářivým). Také není vhodné mít převážně tmavé nebo černé oblečení. Pokud si zvolíte světlejší oblečení, dejte pozor, aby spodní prádlo nebylo vidět.

 

Je ideální vybrat oblečení bez nápisů a obrázků, zejména těch výrazných a velkých, které by mohly upoutávat pozornost.

Co se týká focení teenagerů, je sice dobré držet se výše uvedených rad, ale nejdůležitější je, aby se sami cítili pohodlně. Pokud preferují v tomto období černou barvu, není to problém. Stejně tak není nutné nutit partnera, aby nosil košili, pokud ji nerad nosí.

 

Během focení není problém si převléknout do jiného oblečení a tak oživit výsledné fotografie. Tohoto využívají hlavně ženy, kdy si převlékají během focení třeba jen část oblečení.

bottom of page